fbpx

Plavby Pálava

Linková doprava

Tento víkend a příští středu jsou plavby z provozních důvodů zrušeny. O tom, zdali se popluje v říjnu vás budeme ještě informovat.

Linková lodní doprava po Mušovské nádrži dopravuje hosty mezi jednotlivými přístavy a je obsluhována v rámci níže uvedeného plavebního řádu, který je pro vyhlídkové plavby stejný. Při večerních plavbách lze plavbu, pokud bude na palubě místo, využít jako linkovou, avšak v ceně není zahrnuto víno. To si ovšem můžete u baru přikoupit.

Přímo z paluby lodě můžete pozorovat nádhernou krajinu rozprostírající se pod bělostnými hřebeny Pavlovských vápencových vrchů. Okolí přehrady hostí bohatý život mokřadních a vodních společenstev s mnoha běžnými i vzácnými druhy vodních ptáků. Není v České republice mnoho míst, která by se mohla pochlubit tak krásnou a rozmanitou přírodou jako je krajina kolem novomlýnských nádrží.

Jízdní řád linkové dopravy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Duis sapien nunc, commodo et, interdum suscipit, sollicitudin et, dolor. In rutrum. Duis viverra diam non justo. Mauris tincidunt sem sed arcu. Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet ut et voluptates repudiandae sint et molestiae non recusandae. Duis risus. Quisque tincidunt scelerisque libero. Integer malesuada.

Vyberte přístaviště

Pozn. silně podnapilým osobám nebude povolen vstup na plavidlo
1. silně podnapilým osobám nebude nadále podáván na večerní plavbě alkohol
2. tuto plavbu lze využít již jen jako linkovou

Pozn. silně podnapilým osobám nebude povolen vstup na plavidlo
Pozn.  v kempu Merkur je nutné si zakoupit vstupné - vstup na plavidlo na zpáteční cestu vám bude umožněn pouze po předložení platné vstupenky do kempu
2. tuto plavbu lze využít již jen jako linkovou

Pozn. silně podnapilým osobám nebude povolen vstup na plavidlo
Pozn.  v kempu Merkur je nutné si zakoupit vstupné - vstup na plavidlo na zpáteční cestu vám bude umožněn pouze po předložení platné vstupenky do kempu
2. tuto plavbu lze využít již jen jako linkovou

Výstavba přístavu v obci Brod nad Dyjí se očekává na podzim 2021.

ceník plaveb

PřístavištěKemp ATC MerkurMušov, u silnicePasohlávky
Kemp ATC Merkurx30/20/90 přímá plavba
140/70/390 přes Pasohlávky
90/50/230
Mušov, u silnice30/20/90 přímá plavba
140/70/390 přes Pasohlávky
x80/40/220
Pasohlávky90/50/23080/40/220x
PřístavištěDospělíDětiRodina
Linková plavba na velkém okruhu +5030140

Přístaviště

Kemp ATC Merkur

Domovské přístaviště lodí. Plavidla zde zůstávají stát přes noc. Nejlepší nástupní místo pro ubytované v kempu Merkur. Z kempu Merkur je možné krátkou plavbou doplout k brněnské silnici, kde je možné pokračovat po cyklostezkách směrem na Strachotín nebo přejet po cyklostezce přes hráz. Druhá možnost je plout do obce Pasohlávky, kde je možnost si v Jednotě nakoupit, navštívit Infocentrum, nebo si zajít na zmrzlinu. Zpátky do kempu můžete opět plout lodí nebo jít asi 3 km pěšky či jet na kole podél nádrže, kde je kvalitní asfaltový chodník. Z Pasohlávek se můžete také vydat na kole směrem na Brod nad Dyjí či do Drnholce.

15 minut před plavbou můžete projít výjezdovou vrátnicí, která se nachází pod aquaparkem, přímo na loď. Po plavbě musíte kemp též opustit do 15 minut, rozhodně se zde nikde nezdržujte, jinak musíte zaplatit vstupné do kempu. Pokud můžete, použijte prosím jiné přístaviště, abyste nemuseli procházet kempem.

Mušov, u brněnské silnice

Zcela nové přístaviště vybudované v červnu 2021. Ideální nástupní místo na loď pro ubytované v okolních hotelích nebo pro ty z vás, kdo jste na místo přijeli autem. Zaparkovat vaše auto lze na parkovišti u silnice či pokud bude plné, tak na placeném parkovišti aqualandu. Okolo hotelu Termál (po chodníčku kolem hotelu) sejdete dolů k vodě. Pro cyklisty je tu možnost zpestřit si cyklo-výlet plavbou a přepravit se od brněnské silnice do Pasohlávek, čímž se vyhnete průjezdu kempem či silnici okolo aqualandu.  Z Pasohlávek lze pokračovat podél nádrže dále do Drnholce či Brodu nad Dyjí.

obec pasohlávky

Přístaviště v obci Pasohlávky je vhodné pro všechny hosty, kteří jsou ubytováni v okolí, v kempu či místní, kteří si udělali jen tak výlet. Je zde menší parkoviště u silnice, od kterého se vydáte k vodě a vlevo již uvidíte velké červenobílé molo.

Máte zájem o jiný druh plavby?

Vyhlídkové a večerní plavby s výhledem na Pálavu

Vyhlídkové a večerní plavby

Individuální plavby