fbpx

Plavby Pálava

HUDEBNÍ LÉTO 2023 s Karlem Gottem revival na palubě lodi Munot - koncert

Můžete se nechat přenést do časů Karla Gotta, a to díky neuvěřitelnému hlasu Josefa Boudy. Když zavřete oči, ani nepoznáte, že to nezpívá sám Mistr.

Při poslechu melodického zpěvákova hlasu a krásných, snad všem známých písniček Káji si vychutnejte jedinečné pohledy na Pálavu i Mušovský kostel a to z vodní hladiny Mušovské nádrže.

Josef Bouda společně s Karlem Vernerem založili projekt Karel Gott revival Morava. Když měla kapela desáté výročí svého vzniku, sám Karel Gott jim v gratulaci vzkázal Radku a Josefe, dělejte lidem dál radost mými písněmi. Vše nejlepší k vašemu výročí Karel Gott”.

„Něvěřím v to, že jde upřímně a s úspěchem předávat publiku něco z projevu interpreta, jehož jméno je dnes exkluzivní značkou a zárukou něčeho mimořádného, bez toho, abyste ho neměl obrovsky rád. Publikum velmi snadno a rychle rozpozná, kdy se pro hudební projekt rozhodnete z nějakého kalkulu. Konkrétně Karel Gott není otázkou nějaké schopnosti karikovat nebo náhodné, někdy domnělé hlasové podobnosti. Karel Gott je otázkou životního postoje a stylu a především lásky k lidem, lásky k publiku,“ říká Josef Bouda.

Písničky Karla Gotta nebudou to jediné, co si ten večer užijete. Loď se chlubí vysokou terasou s nádhernými výhledy na Pálavu a okolní krajinu. Samotná loď Munot je také jedinečná na celé Moravě. Vyrobena byla ve Švýcarsku ve 30. letech a celá atmosféra na lodi je v tomto stylu. Loď má klasické lodní tělo, které ji umožňovalo plavbu nejen na velkém Bodamském jezeře ve Švýcarsku, ale také v mělké části Severního moře na severu Holandska. V baru v přední části lodi na vás dýchne atmosféra starých nočních klubů jako ze starých amerických filmů. Také proto byl bar původně určen pro švýcarskou vyšší třídu. Loď byla tehdy rozdělena na salón 1. třídy s barem v přední části lodě a na salon 2.třídy v zadní části lodě.

Během plavby si můžete vychutnávat v baru zakoupené výborné moravské víno z vinařství Holánek nebo si vychutnat lahodný čepovaný pivní mok z pivovaru Bernard. Kromě Bernarda čepuje také kofolu a malinovou limonádu. V baru si lze dokoupit i mnoho dalších nealkoholických nápojů a drobné zobání k vínu či pivu.

Bude to jedinečný zážitek, který si odvezete z jižní Moravy

Nástup na plavbu bude pouze v kempu Merkur. Na zadní výjezdové vrátnici bude domluveno, aby vás 15 minut před plavbou pustili na loď bez nutnosti zakoupení lístku do kempu. Stejně tak budete ale muset kemp opustit do 15 minut po vystoupení z lodě. Výjezdovou vrátnici autokempu Merkur najdete kousek pod kruhovým objezdem, který najdete těsně před vchodem do Aqualandu Moravia, cca 3 km od obce Pasohlávky. Před aqaulandem necháte svůj automobil někde na velkých parkovištích a vydáte se z kruhového objezdu svažitou silničkou označenou jako slepá, kde cca po 50 metrech najdete obloukovitou vrátnici kempu. Přístaviště najdete ihned za vrátnicí doleva cca dalších 50 metrů. 

Cena je 470 Kč/osoba, v ceně je koncert a plavba. Děti do 3 let mají vstup zdarma, ale nemají nárok na místenku. Ideální je si s sebou vzít menší kočárek (např. sportovní) nebo mít dítě na klíně. V případě nepohody je dole k dispozici zadní salón, kde je pro děti, i malé, bedna s hračkami nebo omalovánky s pastelkami. Vzhledem k tomu, že kapacita na lodi je na koncert dosti omezená, velmi doporučujeme si plavbu dopředu zarezervovat.

V případě špatného počasí (deště) volejte, jestli se akce přesto koná. Pokud bude jen chladněji, nezapomeňte se tepleji obléci, dobré je si vzít mikinu či větrovou bundu.  Pouze pokud bude vydatněji pršet, akce se bude rušit.