fbpx

Plavby Pálava

Pro rybáře

Informace pro zájemce o rybolov v rybářském revíru Dyje 7. Jak pro lov z loděk, tak i pro lov ze břehu s použitím loděk k “zavážení” je podstatné vědět, kde se pohybuje osobní loď která je v provozu na vodním díle Nové Mlýny I. K tomu účelu je k dispozici mapový podklad, který najdete pomocí odkazu níže.v

V mapě uvidíte náš běžný plavební koridor. Šířka plavebního koridoru je 50 m, což odpovídá manévrovacím schopnostem lodi ve všech povětrnostních podmínkách. Tento koridor nejsme ze žádného zákona povinni dodržovat, protože plavební dráhou je zde celá plocha nádrže. My se však budeme snažit plout v tomto koridoru jednak kvůli vám, rybářům, abyste si mohli v klidu nahodit a věděli, kde parník určitě nepotkáte, a také kvůli plavebním překážkám pod vodou.

DOUFÁM, ŽE TUTO NAŠI SNAHU OCENÍTE A NEBUDETE ZA KAŽDOU CENU VYHLEDÁVAT KONFLIKTY.

PRO VĚČNÉ NESPOKONCE: nejčastějším argumentem proti plavbě ze strany rybářů je, že si jezdíme, jak chceme a schválně najíždíme do montáží. My budeme ovšem všechny naše plavby zaznamenávat jak v GPS záznamníku (trasa každé plavby bude zaznamenaná), tak na kamery, aby nemohlo dojít k úmyslně vyvolaným konfliktům na základě falešných obvinění. Ovšem, pokud se s loďkou postavíte do našeho koridoru, nebo bude vaše montáž tažena přes plavební koridor tzv. nalehko, musíte počítat s tím, že o montáž můžete přijít. Buďte prosím proto ohleduplní vůči nám a vlastně i vám a nedělejte to. My se také budeme snažit neplout mimo plavební koridor, abyste si mohli rybaření v klidu užít a nemuseli se bát o své vybavení.

Občasným argumentem je také to, že si koridor máme vybójkovat. Upozorňujeme, že to nelze, protože to je zakázané. Plavební dráhu vytyčuje pouze Povodí Moravy na základě podnětu Státní plavební správy. My nejsme k této činnosti nikterak oprávněni.